Cudowne wydarzenie w białostockim szpitalu: przyjście na świat czworaczków

Podlaskie centrum medyczne, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, witając na świecie czworaczki, doświadczyło drugiego takiego wydarzenia w historii. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez zarząd szpitala i zespół lekarzy, podano informacje o narodzinach tych wyjątkowych dzieci – trzech chłopców i jednej dziewczynki.

To największa i najbardziej zaawansowana placówka medyczna na Podlasiu, która ma teraz dodatkowy powód do dumy.

Niemowlęta urodziły się w 32 tygodniu ciąży i obecnie przebywają w inkubatorach na oddziale intensywnej terapii w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Zdrowie maluchów jest dobrze oceniane przez personel medyczny, a także dobrze czuje się matka czworaków.

Nowonarodzone dzieci to Mikołaj, Marcel, Milan i Malwina. Ich waga oscyluje między 1400 a 1600 gramami, co zgodnie z informacjami lekarzy jest prawidłowym parametrem dla wcześniaków na tym etapie rozwoju. Wysokość dzieci wynosi od 41 do 44 cm.

Rodzice, Urszula i Szymon, pochodzą z Suwałk i mają już jedno dziecko – dwuipółletnią córkę. Tym samym, rodzina ta niespodziewanie powiększyła się o czworo nowych członków.