Co się dzieje na granicy z Białorusią?

Nie ma co ukrywać, że sytuacja na granicy z Białorusią to temat, który ostatnio znacząco ucichł. Niemniej jednak uczciwie trzeba przyznać, że nie możemy mówić o ciszy.

Ciągłe próby

W dalszym ciągu mamy próby przekroczenia granicy. Z drugiej strony sytuacja jest znacznie spokojniejsza niż jeszcze nie tak dawno. Wystarczy odnieść się do danych z ostatniej doby – ostatniej doby odnotowano 32 próby nielegalnego przekroczenia granicy.

O szczegółach nie wiemy zbyt wiele. Gdyby komuś zależało na konkretach, wiadomo choćby, że czterech obywateli Indii przedostało się pieszo przez rzekę Świsłocz. Oczywiście czwórka ta została zatrzymana – do zatrzymania doszło na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Michałowie. Skoro już jesteśmy przy tej rzece – czterech obywateli Iraku przypłynęło Świsłocz na pontonie. Rzecz jasna również mieliśmy zatrzymanie – z tym że zatrzymania dokonała Straż Graniczna w Bobrownikach.

Można przypuszczać, że wiele osób zadaje sobie pytanie, co wydarzy się w najbliższych dniach? Pytanie ważne, ale trudno pokusić się o szczegółową odpowiedź (niemniej raczej powinno być dość spokojnie).