Brak finału play-off dla Rugby Białystok – walka o trzecie miejsce

Rugby Białystok nie będzie walczyć o swoją szansę na awans do ekstraligi, ponieważ nie udało im się dostać do finału play-off I ligi. Po porażce ze zdaniem 10:48 przeciwko Budowlanym Łódź na ich terenie, zespół z Białegostoku będzie rywalizował o trzecie miejsce. Ich przeciwnikiem będzie Arka Rumia, podczas gdy Budowlani Łódź zmierzą się z drużyną Sparta Jarocin w finale.

Mimo że Budowlani zajęli pierwsze miejsce podczas sezonu zasadniczego, to jednak doznali jednej z dwóch porażek właśnie z rękoma białostoczan (20:22). Niestety, w fazie play-off nie doszło do powtórki tego rezultatu. Łodzianie bez problemów wyeliminowali Rugby Białystok z dalszych rozgrywek, prowadząc już na przerwę 31:0.

Prezes i zawodnik Rugby Białystok, Mateusz Perzyna, przyznał, że Budowlani okazali się być zbyt silnym przeciwnikiem dla jego drużyny podczas tego starcia. Wzmocnienie łódzkiego zespołu kilkoma utalentowanymi graczami w fazie play-off sprawiło, że nie można było im przeciwstawić się skutecznie, co doskonale obrazuje ostateczny wynik meczu.