Białystok współzawodniczy w rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski przez cały czerwiec

Od początku do końca czerwca 2021 roku, Białystok jest jednym z uczestników w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Każdy entuzjasta dwóch kółek, który podejmie się wyzwania, ma możliwość skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego swojego jednośladu.

Każda osoba, która pokona na rowerze co najmniej 5 km na korzyść Białegostoku przy użyciu aplikacji „Aktywne Miasta”, jest uprawniona do skorzystania z bezpłatnej diagnostyki sprzętu rowerowego.

Planowane wydarzenie pt. „Dbam o rower” ma odbyć się w środę (12 czerwca) pomiędzy godziną 14.00 a 18.00. Na parkingu przy budynku Centrum Aktywności Społecznej zostanie ustawiony namiot, gdzie będzie dostępny punkt serwisowy dla rowerów oferujący podstawowe usługi konserwacyjne, takie jak regulacja hamulców i przerzutek, smarowanie łańcucha, dostosowanie ustawienia kierownicy czy pompowanie kół.

Swoją obecność zapowiedziała również Straż Miejska i Komenda Miejska Policji, które przeprowadzą akcje o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo, istnieje możliwość oznakowania roweru. Aby to zrobić wystarczy mieć przy sobie dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru. Uczestnicy mogą również liczyć na różne gadżety rowerowe.