Białystok intensyfikuje prace nad rozbudową sieci ścieżek rowerowych

Entuzjaści jazdy na dwóch kółkach z pewnością przyjmą z radością informację, o planach rozbudowy sieci dróg rowerowych przez władze Białegostoku. Nowe tras rowerowych mają zostać wytyczone zarówno na terenie osiedli mieszkalnych, jak i w samym centrum miasta.

Zgodnie z zapowiedziami, nowe trasy dla cyklistów pojawią się w samym sercu Białegostoku. Realizacja tego planu będzie częścią dwóch projektów rozwojowych miasta oraz strefy tzw. Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. W związku z tym, obecnie urząd miasta oczekuje na propozycje w ramach przetargu na sporządzenie dokumentacji technicznej. Dokumentacja ta jest niezbędna do przeprowadzenia prac remontowych i budowlanych dróg dla rowerów, które mają przebiegać wzdłuż:

– ulicy Jana Klemensa Branickiego (DK19), na odcinku między ulicami Elektryczną a Świętojańską, co stanowi dystans około 0,3 km,

– ulicy Piastowskiej (DK19), od ul. Jana Klemensa Branickiego do ul. Sybiraków (na prawo od drogi głównej) – włączając w to również chodnik oraz specjalny przejazd dla rowerów z sygnalizacją świetlną na ul. Piastowskiej w okolicy nr 17, co daje łącznie około 1,1 km,

– a także nad budową przejazdu dla rowerów z sygnalizacją świetlną przez Aleję Józefa Piłsudskiego (droga gminna) w rejonie Banku Millenium i okolicy ulicy Kościelnej.

Planowane jest, że ścieżki te zostaną zrealizowane w ramach projektu „Poprawa mobilności miejskiej (rowerowej i autobusowej) w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym”.