Bezpłatne audycje wyborcze na antenie TVP3 Białystok przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

W ciągu najbliższych trzech tygodni odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym, od 25 maja, czyli od soboty, telewizja TVP3 Białystok rozpocznie bezpłatną transmisję programów wyborczych prezentujących kandydatów na stanowiska europosłów. To właśnie przez te audycje, komitety wyborcze będą miały możliwość zaprezentowania swoich reprezentantów. Kolejność, w której zostaną oni przedstawieni, została ustalona podczas losowania, które miało miejsce dzisiaj w siedzibie TVP3 Białystok.

Łącznie osiem komitetów z okręgu numer trzy, który obejmuje tereny województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, będzie miało szansę ukazać swoich kandydatów na europosłów. Kolejność ich prezentacji została ustalona podczas tego samego losowania.

Przez czas trwania czternastodniowej kampanii wyborczej, planujemy nadać dziesięć godzin audycji wyborczych. Każdemu komitetowi przyznajemy 75 minut na przedstawienie swoich kandydatów oraz programów, które mają do zaoferowania potencjalnym wyborcom.