Awaria sieci trakcyjnej na Podlasiu powoduje utrudnienia w ruchu kolejowym

Na odcinku Baciuty-Łapy w województwie podlaskim, od godzin porannych w dniu poniedziałkowym, zanotowano problemy z normalnym funkcjonowaniem ruchu kolejowego. Przyczyną jest awaria sieci trakcyjnej, która wpłynęła na pociągi kursujące między innymi na trasie Białystok – Warszawa. Prawdopodobieństwo istnieje, że do normalizacji ruchu kolejowego dojdzie dopiero po południu.

Jak informuje Tomasz Łotowski, przedstawiciel zespołu prasowego PKP PLK, problem ten wymusił na przewoźnikach konieczność wprowadzenia alternatywnego środka transportu w postaci autobusów. Pociągi PKP Intercity będą zatem odjeżdżały z Białegostoku z napędem spalinowym, a na stację w Łapach dotrą już z napędem elektrycznym.

Oficjalny komunikat PKP Intercity wyjaśnia sytuację dalej, przewidując opóźnienia pociągów wynoszące od pół godziny do nawet półtorej godziny. Dodatkowo, na odcinku Małkinia – Warszawa Wileńska/Warszawa Wschodnia wprowadzono wzajemne honorowanie biletów między PKP Intercity a Kolejami Mazowieckimi. Spółka apeluje do pasażerów o zwracanie uwagi na ogłoszenia dźwiękowe.