Autobusy zastępcze zamiast pociągów podczas przebudowy stacji kolejowej Białystok

Komunikacja kolejowa w regionie Białegostoku doświadczy zmian w dniach od 28 do 31 sierpnia ze względu na remont stacji Białystok. PKP PLK SA ogłosiło, że w ramach tych zmian, pewne pociągi zostaną zastąpione przez autobusy zastępcze. Przebudowa jest częścią projektu, który obejmuje uruchomienie nowego lokalnego centrum sterowania ruchem kolejowym oraz modernizację urządzeń na stacji Białystok i przyległych trasach – wyjaśnił Tomasz Łotowski, przedstawiciel zespołu prasowego PKP PLK.

Podkreślił, że zmiany będą dotyczyć określonych pociągów kursujących na wybranych odcinkach i to tylko w wyznaczonych terminach i godzinach. Szczególnie wpływ będzie miało to na pociągi relacji Warszawa-Kuźnica, Białystok-Czeremcha i Białystok-Ełk. PKP PLK wyszczególnia te zmiany na swoich rozkładach jazdy dostępnych na stacjach kolejowych, przystankach. Informacje są również dostępne u przewoźników – zapewniają PKP PLK.

Spółka Polregio również podała w komunikacie informacje o zastąpieniu niektórych pociągów autobusami w dniach od 29 do 31 sierpnia. To będzie dotyczyło między innymi pociągów regionalnych na trasach: Białystok-Czeremcha, Białystok-Hajnówka, Hajnówka-Białystok oraz między stacjami Białystok i Białystok Starosielce (pociąg do Ełku). Autobusy zastępcze będą odpowiadać za transport pasażerów odjeżdżając i przyjeżdżając przy dworcu autobusowym PKS Nova, który znajduje się obok dworca kolejowego. Więcej szczegółów zawierają informacje dla pasażerów udostępnione przez spółkę.