Autobusy zastępcze zamiast pociągów na trasie Białystok-Ostrołęka w okresie od 18 maja do 8 czerwca 2024

W wyniku prac modernizacyjnych realizowanych na linii kolejowej „Rail Baltica”, dokładniej na stacji kolejowej w Łapach, pasażerowie korzystający z usług POLREGIO na odcinku Białystok – Ostrołęka będą musieli skorzystać z transportu autobusowego. Przerwa w dostępności pociągów na tej trasie potrwa od 18 maja do 8 czerwca 2024 roku, a zamiennym środkiem transportu będą autobusy komunikacji zastępczej.

Restrykcje te są konsekwencją prac prowadzonych przez zarządcę infrastruktury na terenie stacji kolejowej w Łapach, które są częścią modernizacji linii kolejowej „Rail Baltica”. W tym czasie nie będzie możliwości skorzystania z pociągów na niedawno otwartym odcinku Łapy – Ostrołęka. Z tego powodu, przewoźnik POLREGIO wprowadzi obsługę tej trasy za pomocą autobusów zastępczych.

Harmonogram zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) został przygotowany tak, aby pasażerowie mogli kontynuować swoją podróż do Olsztyna po dotarciu do Ostrołęki. Należy jednak zwrócić uwagę, że ze względu na wydłużony czas przejazdu, autobusy będą kursowały w nieco zmienionych godzinach:

Autobusy z Białegostoku odjeżdżają o 7:08 i 16:13, a do Ostrołęki docierają odpowiednio o 9:45 i 18:50. Z kolei autobusy z Ostrołęki odjeżdżają o 10:00 i 19:05, a w Białymstoku są o 12:37 i 21:42.