Aktywiści protestują przeciwko nielegalnym składowiskom śmieci

W najbliższy poniedziałek, 31 lipca, dokładnie o godzinie 18:00, planowany jest protest przeciwko nielegalnym składowiskom niebezpiecznych odpadów. Miejsce tego wydarzenia to Stołeczna 2 w Białymstoku, gdzie znajduje się lokalne biuro partii PiS. Protest ten jest jednym z wielu, które w tym samym czasie będą odbywały się na terenie całego kraju.

Akcję organizuje młodzieżowe stowarzyszenie „Nowa Generacja”, działające we wszystkich województwach. Celem tej grupy młodych ludzi jest budowanie Polski, która byłaby europejska, wolna i demokratyczna. Właśnie ten aspekt jest dla nich kluczowy. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy młodzieży pragnącej zaangażować się aktywnie w tworzenie nowoczesnej organizacji porównywalnej do europejskich ruchów młodzieżowych.

Inicjatywa „Nowej Generacji” ma charakter oddolny i powstała na fali spotkań oraz rozmów podczas wydarzeń takich jak Campus Polska Przyszłości czy Meetupy organizowane na terenie całej Polski przez osoby związane ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. W skład Nowej Generacji wchodzą zarówno uczniowie szkół podstawowych, studenci, jak i osoby, które już rozpoczęły swoją drogę zawodową.