900 tys. złotych z funduszu miejskiego na nagrody dla triumfującej Jagiellonii Białystok

Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, ujawnił, że miasto przekazuje sumę 900 tys. zł na specjalne gratyfikacje finansowe dla zawodników i sztabu szkoleniowego Jagiellonii Białystok. Nagrody są formą podziękowania za zdobycie przez klub pierwszego w jego historii tytułu Mistrza Polski w piłce nożnej. Zgodnie z planem, 30 tys. zł otrzyma każda z trzydziestu osób zasłużonych dla tego sukcesu.

W sobotę, Jagiellonia Białystok uzyskała swój historyczny, pierwszy tytuł Mistrza Polski, od kiedy została założona ponad sto lat temu. Decydujący mecz z Wartą Poznań, który Jagiellonia wygrała bezdyskusyjnie 3:0, przyciągnął na stadion ponad 22 tysięcy entuzjastycznych widzów. Dodatkowo, kilka tysięcy kibiców śledziło wydarzenia na boisku na telebimie, który został specjalnie ustawiony na Rynku Kościuszki, znajdującym się w samym sercu miasta.

Od soboty wieczorem do niedzielnej brzasku, Ryneczek Kościuszki stał się miejscem wielkiej mistrzowskiej celebry w obecności triumfujących piłkarzy oraz zarządu klubu. Około 10 tysięcy osób przybyło na niego w specjalnym przemarszu z stadionu, aby wspólnie świętować ten historyczny moment dla Jagiellonii Białystok.