14-latek odnajduje niewybuch na plaży w Starym Folwarku

Interesująca sytuacja rozegrała się na jednym z nadmorskich ośrodków wypoczynkowych przy jeziorze Wigry, w miejscowości Stary Folwark. Czternastoletni chłopiec podczas zabaw nad jeziorem przypadkowo natknął się na niewybuch, który wyłowił z wód jeziora.

Chłopiec dokonał niecodziennego odkrycia podczas zabawy popularnym magnesem neodymowym. Wydobyte znalezisko na razie pozostaje w wodzie. Wszystko to miało miejsce zaraz po godzinie 14:00.

Zaraz po otrzymaniu informacji o niebezpiecznym znalezisku, policjanci z podlaskiego komisariatu udali się na miejsce, aby zabezpieczyć teren przed ewentualnymi niebezpieczeństwami. Rzecznik prasowy podlaskiej policji, Tomasz Krupa, potwierdził te informacje, dając do zrozumienia, że teren będzie zabezpieczony do czasu przybycia specjalnego patrolu saperskiego.

Zgodnie z planem, specjaliści z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej mieli dotrzeć na miejsce około godziny 18:00, aby odpowiednio zająć się odnalezionym niewybuchem.

Koniec tej historii jest jednak szczęśliwy. Niebezpieczny przedmiot został bezpiecznie usunięty, a żadna osoba nie odniosła żadnych obrażeń w wyniku tego incydentu.