104. rocznica powstania Policji Państwowej świętowana w Białymstoku

W minioną niedzielę, z datą 16 lipca, Białystok stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Z okazji przypadającej w bieżącym roku 104. rocznicy ustanowienia Policji Państwowej, w tym mieście odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. To wyjątkowe wydarzenie było pełne uroczystości i ceremonii.

Celebracje obejmowały wiele elementów, które oddawały szacunek i wdzięczność zarówno nowym, jak i doświadczonym funkcjonariuszom Policji Państwowej. Wśród nich znajdowały się awanse, które były dowodem uznania dla ciężkiej pracy i poświęcenia tych, którzy służą społeczeństwu. Kolejnym elementem były odznaczenia, będące symbolem honoru i zaangażowania w służbie dla kraju.

Oprócz tego, odbyło się także ślubowanie nowych funkcjonariuszy – moment ten stanowił ważny krok w ich karierze, otwierając nowy rozdział w ich życiu zawodowym. Równocześnie, obchody były okazją do podziękowania za dotychczasową służbę wszystkim funkcjonariuszom, którzy codziennie narażają swoje życie na niebezpieczeństwo, aby chronić bezpieczeństwo innych.